Udělalo mi radost, že SPMS nebude rušit Lačnovskou školu

Související příspěvky

modra-skolaPo mimořádném zastupitelstvu jsem byla tázána, jaký že jsem měla v prosincovém řádném zastupitelstvu vstup do diskuse ohledně školy v Lačnově? Na stránkách SPMS se prý objevil článek s titulkem „Lačnovskou školu rušit nebudeme“, který je v úvodu uveden mým dotazem na zastupitelstvu a je přímou citací části mého příspěvku. I na mě působil přepis docela zmateně. K tomuto občas dochází vytržením z celkového kontextu. Asi bylo z nějakého důvodu nutné přepsat z audia můj diskuzní příspěvek, který se týkal především pravidel financování základních škol ve Svitavách. I nadále se domnívám, že ZŠ v Lačnově je výjimkou.

Netušila jsem, že si moje vystoupení přeloží někdo tak, že bychom chtěli snad tuto školu zrušit. Jsem opravdu ráda, že SMPS školu rušit nebude, stejně jako ji nemá zájem zrušit kterékoliv seskupení v zastupitelstvu.

Škola na okrajové části města je pro obyvatele dané lokality vždy velkým přínosem. Podle mého názoru nezáleží příliš na formě výuky, pokud je jejím cílem vychovat slušného, zdravě sebevědomého a v dané míře vzdělaného člověka.

L. Vévodová, členka NS