Svitavy společně… nepohodlné komentáře prostě smažeme!

Související příspěvky

Na webu města Svitavy se objevil statut, který popisuje pravidla pro komentáře na Facebookovém profilu města. V minulosti se již opakovaně stalo, že některé nehodící se komentáře byly mazány. Nyní se tedy přistoupilo k pravidlům komentářů. Pojďme se na to podívat:

Pravidla facebookového profilu Svitavy – oficiální informační portál města Svitavy:

  1. Na profilu probíhá neformální (neúřední) komunikace.
  2. Zveřejňování komentářů a odkazů je možné pouze v přímém spojení s hlavním příspěvkem.
  3. V komentářích je nepřípustné zakládat nové diskuze, které nesouvisí s hlavním příspěvkem.
  4. Je nutné dodržovat zásady slušného chování (žádné vulgární výrazy, osobní napadání, nepodložené závěry, zavádějící informace apod.)
  5. Administrátor si vyhrazuje právo moderace a směřování profilu, vč. mazání příspěvků, komentářů a odpovědí na ně, které neodpovídají výše uvedeným pravidlům.

Jedná v podstatě o tak vágní pravidla, že bude možné na ně napasovat velké množství komentářů. A vždy se řekne, že zrovna ten Váš příspěvek porušoval pravidla. Teď na to je manuál.

Proč tato situace vůbec nastala?

Jak již bylo řečeno, v minulosti bylo smazáno několik komentářů. Pár lidí se začalo ptát, proč se tak stalo. Podívejte se na diskuzi u tohoto příspěvku:

Co mě na celé věci zaujalo. Pan Šmerda tvrdí že nikdo ze správců nic nemazal. Dále popisuje, že kontaktoval autora původního komentáře, pana Rykra, zda nesmazal svůj příspěvek on sám. Není Vám na tom něco divného? Celá diskuze byla smazána. Jak pan Šmerda tedy může vědět, že autorem prvního komentáře byl pan Rykr? A že všechny další komentáře šly ve vlákně(tím by došlo také k jejich vymazání)? To je ale podivné vykrucování.

V původních komentářích(než byly smazány) se začalo diskutovat o chodníku okolo hlavní silnice ve výjezdu na Poličku(vedle malé Evropy), no a to celé je pravým důvodem této taškařice. Diskuze probíhala korektně, lidé psali o Lačnovácích, jak je možné že si vykřičeli chodník. A ejhle, co kdyby se zvedl někdo další a začal se o věci zajímat? Tam je ten problém.

Svitavy společně…. co se nehodí tak smažeme!!!