Starosta Šimek zneužil radniční zpravodaj Naše město.

Související příspěvky

Již o tomto víkendu dorazí do každé domácnosti aktuální vydání radničního zpravodaje Naše město(říjen 2016). Za týden nás čekají krajské volby a starosta David Šimek neváhal zneužít toto periodikum pro svou propagaci. O co konkrétně se jedná? Na straně 5 naleznete sloupek „Ze zastupitelských lavic“. Polovina strany obsahuje v podstatě předvolební leták, kde jsou lidé nabádáni, aby podpořili starostu Šimka a dalšího kandidáta Petra. Celý průšvih je v tom, že tento prostor je definován tzv. Dohodou politických subjektů. Pojďme se na to podívat:

nasemesto-dohoda

Osobně mi tolik nevadí, že tam má starosta těch znaků víc. I když samozřejmě v minulosti za to byli opoziční zastupitelé peskováni a museli svůj příspěvek zkrátit. Problém vidím jinde. V dohodě se nikde nehovoří o tom, že by 1 příspěvek dávalo více subjektů dohromady. Jedná se o osobní text pana Šimka, pod kterým je vpravo dole podepsán on a paní Homolová. Tzn. tahle nechutnost jde ruku v ruce za Sdružením pro město Svitavy a KDU-ČSL.

Pojďme dál. Na příště by tam mohl někdo vložit rovnou volební plakát s obrovským číslem, minimálně formát A4. Ale tohle přece nechceme, že ne? Nebo jo?

Myslíte si, že by něco takové prošlo opozici? Já si to nemyslím.

zzlavic

 

Pokud si chtěl starosta Šimek dát do Našeho města propagaci formou volebního letáku, tak k tomu měl využít placenou inzerci. Anebo to mohl udělat jako pan Čadílek z ODS. To je naprosto férové sdělení přesně v duchu Dohody politických subjektů.

Nejsmutnější na celé věci je to, že starosta Šimek zaplavil celé město Svitavy se sloganem „Vize, slušnost, zodpovědnost“. Jeho příspěvek v Našem městě, resp. to jak to udělal, jde přesně proti těmto heslům.