Řádní hospodáři

Související příspěvky

Podařilo se nám sehnat smlouvu o výpůjčce pozemku vedle Sportovní haly Na Střelnici. Máme na mysli pozemek, kde leží Bowling a Squash Svitavy. Světe div se, tato stavba je umístěna na pozemku města a pozemek je vypůjčen bezplatně. Již 14 let. Proč by si měl podnikatel kupovat pozemek, když si ho může prostě bezplatně vypůjčit. Geniální. Majitelem stavby je firma BOSQ s.r.o.

Zajímavé je vágní ustanovení doby trvání výpůjčky. V podstatě to je na dobu neurčitou.

IV. Tato smlouva se uzavírá na dobu, po kterou bude stavba specifikována v čl. II. této smlouvy využívána jako tělovýchovné a sportovní zařízení.

Záměr přenechat pozemek do výpůjčky byl zveřejněn na úřední tabuli od 1.8.2002 do 16.8.2002. Smlouvu schválila Rada města Svitavy hned za 3 dny a to 19.8.2002. Smlouvu podepsal tehdejší starosta Václav Koukal. Rada města tehdy pracovala v tomto složení(bylo zjišťováno u pana tajemníka Dobeše): starosta p. Koukal, zástupkyně starosty p. Sezemská a radní podle abecedy – p. Brýdl, p. Klodner, p. Pechanec, p.Vévoda a p. Talířová.

 

Aktuálně se v srpnu 2016 schválil dodatek. Současné vedení města parcely nadále bezplatně vypůjčuje. Dle zápisu, byli všichni radní(p.Šimek, p.Čížek, p.Fikejz, p.Havíř, p.Kytýr, p.Komůrka, p.Sezemská) pro.

 

Posuďte sami, zda se město Svitavy v tomto případě chová jako řádný hospodář.

Celá smlouva s dodatkem ke stažení v registru smluv:  https://smlouvy.gov.cz/smlouva/311605

Vložit komentář

5 Komentáře na "Řádní hospodáři"


Seřadit:   nejnovější | nejstarší | nejlepší
Lukas Brydl
23.11.2016 11:19
Dobrý den, osobně si myslím, že požadovat buď po současném, nebo případně po novém provozovateli bowling/squash centra „tržní“ nájem by bylo v podstatě likvidační vůči jejich podnikání a vedlo by spíše k zavření podniku, než k nějakému rozvoji nebo zisku pro město. Myslím, že je v zájmu provozovatele haly, aby v blízkosti tohoto sportoviště byla funkční restaurace, která slouží převážně sportovcům z haly, případně divákům, kteří do haly chodí. Nedefinoval bych to tedy tak, že se město nechová jako správný hospodář. Mám z toho spíše pocit, že město se celkem oprávněně bojí, že by došlo k případnému zavření bowlingu (myšleno… Číst více
Kurt
21.4.2017 13:46
Dobrý den. Jedna věc je, že bychom dál rádi, velmi rádi, chodili po basketu na dotované pívo a jedna paní že je pyšná, že u toho byla. Druhá věc je, že mně tady k tomu Úřad pro ochranu hospodářské soutěže hlásí něco v tom smyslu, že: „Zvýhodnění z veřejných prostředků, omezující hospodářskou soutěž, představuje stav, který by za běžných tržních podmínek nenastal. Ke zvýhodnění dochází už tehdy, kdy podpora snižuje náklady, které by musel příjemce za běžného fungování nést ze svého rozpočtu. Selektivní opatření je takové, které není aplikováno vůči všem podnikům na trhu stejně a nelze jej tedy označit za obecné opatření.… Číst více
J.N.
4.5.2017 17:46

Zdravím Vás, Kurte, to je opravdu zajímavé. Jste právník? Mohl byste ten text trochu přiblížit i právním laikům? Co ten úřad může dělat? Dát pokutu? Komu? Bývalému starostovi, který smlouvu uzavřel? Majiteli bowlingu? Nebo městu? To je otazníků :-) Budu rád, když si najdete čas na odpověď. Jan

Petr Bilina
21.4.2017 19:58

Takovej svitavskej socialismus v tom okolním tržním kapitalismu, že? Samozřejmě o zisk panu Křivkovi vůbec nejde a bowling provozuje zdarma, aby měli sportovci kde relaxovat že, drahý Lukáši? Mimochodem, podnikatele na území Svitav také potřebujeme a dává jim snad městoo pozemky zdarma? Aby lidé měli kde bydlet je také v zájmu města a dal tvůj tatík parcely na bývalých polích zájemcům o stavbu pouze za cenu, za kterou je koupil?

Kurt
30.4.2017 10:36

Tatík to vždycky říkal, že je hospodář, že votočí každou korunu. Proto ta podpora dolarovým milionářům. Pokud se to někomu zase nelíbí, a tom mluvit je prosím politicky nekorektní, tak von to přece zase nepodepsal.

wpDiscuz