Podrazy v mediální pracovní skupině města Svitavy

Související příspěvky

Propaganda_Wikimedia_1Rada města Svitavy má několik poradních pracovních skupin. Jednou z nich je i mediální pracovní skupina, kde jsem členem.

Aktuálně se bude řešit příprava nového webu města Svitavy. V rámci skupiny si členové měli vybrat tým ve kterém by chtěli pracovat. Jeden se bude zabývat obsahovou částí a druhý technickou. Nebyl však stanoven jasný termín, kdy se máme do těchto týmů nahlásit.

Od předsedy mediální pracovní skupiny pana Fikejze jsme na konci dubna dostali na vědomí tuto informaci:

R. Fikejz: „Se zařazením do týmů by mohlo být jasno do příštího úterý, potom vám tu strukturu rozešlu.“

20. května jsem si pročítal materiály z rady města a zjistil jsem, že bylo schváleno složení pracovních týmů pro tvorbu webu. Bez vědomí členů pracovní skupiny šel materiál na jednání rady. Obrátil jsem se tedy ten den na předsedu této skupiny pana Fikejze(SPMS), s žádostí o zařazení do obou týmů(profesně se živím tvorbou webů). Co se ale nestalo. Odmítl to udělat, s tím že se hlásím pozdě a je už rozhodnuto. Zdůraznil, že na svém rozhodnutí NEHODLÁ nic měnit.

Vzpomínáte si na jazykový výklad usnesení ohledně chodníku v Lačnově? Tam to celé spadlo pod stůl s odůvodněním, že slovo „možno“ nikoho nezavazuje k termínu realizace.

V rámci mediální pracovní skupiny se v této věci o týden později vyjádřil i další člen, pan Branda.

L. Branda: „Přiznám se, že ani já jsem tu původní formulaci nepochopil jako závazný termín pro požádání o zařazení do týmu a nereagoval jsem na ni včas.“

Přestože pan Branda reagoval pozdě, je do pracovního týmu zařazen. Takové věci se nyní dějí v mediální pracovní skupině města Svitavy. Vše korunoval další člen pan Dvořáček(SPMS) když mi napsal cituji:

J.Dvořáček: „Zase jste jediný, kdo má nějaký problém a otravujete s tím ostatní. Třeba já jsem docela rád, že nejste do těch skupin zařazen. Jste konfliktní a místo, abyste tvořil, tak „bouráte“. Takové lidi podle mě město nepotřebuje.“

Někteří jedinci se neštítí ani něčeho tak odporného, jako je určování toho jaké lidi město potřebuje a jaké nepotřebuje. Tyto informace mají samozřejmě k dispozici starosta Šimek i místostarosta Čížek. Nedělají však nic a vše v tichosti tolerují.

Pracovní týmy svou činnost na webu města ještě nezahájili a proto není problém do nich kohokoliv doplnit. Problém nastane ve chvíli, kdy máte vlastní názor a nebojíte se ho říct. Sebevědomý a nezávislý občan je pro lidi, kteří žijí z erárních peněz, tou největší hrozbou.

Minulý rok bylo velkým tématem řešení videopřenosů z jednání zastupitelstva města. Většina členů mediální skupiny bojkotovala video a doporučila místo toho audio. Zastupitelstvo to následně posvětilo.

Jak to celé dopadlo již víte. Přenosy jsou realitou, protože na tom vážně nic složitého není.