Naše Svitavy zveřejnili podklady pro jednání zastupitelstva

Související příspěvky

Na webových stránkách zastupitelů za Naše Svitavy – www.nasesvitavy.cz, můžete nalézt materiály pro jednání zastupitelstva, které dostávají zastupitelé města. Před zveřejněním bylo nutné tyto materiály anonymizovat s ohledem na ochranu osobních údajů. Občané tak nyní mají možnost podrobně se seznámit s tím co se bude 14.10.2015 projednávat.

Osobně v tom vidím velký přínos směrem k informovanosti občanů. Těším se, jak dopadne hlasování o bodě 4.7 – Návrh č. 1 klubu zastupitelů za Naše Svitavy – Novelizace jednacího řádu zastupitelstva města. Bude opět možné to sledovat na našem webu online. Náročnost anonymizace podkladů odhaduji tak na 1 hodinu práce a to sem to ještě přehnal. Jestli někdo tvrdí, že tato činnost navýšší lidské zdroje na MÚ způsobem, že je nutné na to příjmout dalšího zaměstnance, tak to je zkrátka hloupost. Podívejte se na reportáž CMS TV ze zářijového zasedání, kde se tato otázka řešila a pan starosta Šimek řekl co si o tom myslí:

Pokud to vedení města myslí s transparentností vážně, mělo by co nejdříve začít zveřejňovat tyto materiály samo. Samozřejmostí by mělo být i pořizování videozáznamů ze zasedání zastupitelstva, dále pak zveřejňování smluv na internetu atd.

Nic z toho se však momentálně neděje. Veřejnost bude mít možnost si z říjnového zasedání poslechnout oficiální audiozáznam. Sic! V roce 2015, kdy není problém dělat online přenos třeba mobilním telefonem, se radnice pochlubí v městském zpravodaji Naše město, že se budou dělat audiozáznamy :)))

A proto je nutné se aktivně zapojit! Kdokoliv máte nějaký problém, přijďte na zastupitelstvo to říci svým voleným zástupcům.