Moderní radnice

Související příspěvky

radniceNa včerejším jednání zastupitelstva města Svitavy se opět projednávalo zveřejňování podkladů pro zastupitele na Internetu. Návrh opozice nebyl přijat. Pan starosta k danému bodu sdělil, že každý občan si může přijít na úřad pro tyto materiály osobně. Navíc je takto dostane v plné podobě. Nádhera, v roce 2016 budeme chodit osobně na úřad a žádat materiály.

Podíváme-li se do programového prohlášení rady města, tak v bodě IX. KOMUNIKACE A PROPAGACE nalezneme toto:

  • 3. podpoříme projekt „Moderní radnice”, jehož cílem je rozšířit spektrum služeb městského úřadu.

Koaliční zastupitelé tak zcela v rozporu se svým programovým prohlášením, odmítli podpořit „Moderní radnici“ a rozšířit spektrum služeb městského úřadu.

Který bod programového prohlášení bude ignorován příště? Nebo se snad do konce volebního období dočkáme změny a materiály město na Internetu zveřejní?

Pan Pavelka(zastupitel za Naše Svitavy) výsledek hlasování k tomuto bodu dnes komentoval takto:

Takže občané! Se zveřejňováním materiálů pro MZ je rozhodnuto! Žádná vstřícnost MÚ v této věci. Pokud se chcete seznámit s materiály pro MZ, tak si můžete dojít na MÚ, a tam vám materiály PŘEDLOŽÍ !! Takže maminka z konce Lánů naloží do kočárku děti a pomaže na úřad mrknout, co se bude projednávat na MZ. Tam se setká se starší paní z Lačnova, která hned, jak se vydýchá, ji sdělí, jak je ráda, že může nahlédnout do materiálů pro MZ . Na požádání ji je totiž na MÚ předloží – a NEANONYMIZOVANÉ !!!

Celé je to postavené na hlavu! V době, kdy v rozpočtu města uvidíme opět MILIONOVÉ ČÁSTKY vložené do informační techniky-stejně jako v minulých letech, lidé , kteří budou chtít vědět, o čem se bude jednat na MZ, nepustí si počítač, ale prošlapou dva páry bot navíc !
Na MÚ máme OCTAVII RS. Myslíte, že vedení města bude na služební cesty nyní jezdit koňským povozem !!! Pokud to tak nebude,pak to není vůči lidem spravedlivé. Výdobytky techniky pro své pohodlí si ponechává jenom šlechta.