Měsíčník Naše město není pro každého

Související příspěvky

Minulý měsíc jsem byl opět natáčet jednání zastupitelstva města Svitavy. Potkal jsem se tam i s novinářem MF Dnes a bavili jsme se o přenosech. Řešili jsme sledovanost a pana novináře napadlo, zda jsem zkoušel dávat informaci o možnosti sledovat zasedání online i třeba do zpravodaje Naše město. Bezva nápad, tak jsem to tento měsíc zkusil.

Zaslal jsem na email noviny@svitavy.cz krátký text s prosbou o zveřejnění v sekci „Víte, že…“.  – Pravidla pro zveřejnění zde.

Celá emailová komunikace k dispozici zde.

Pozn. Pro lepší orientaci bude můj text označen zelenou barvu a odpověď červenou.

„…na webu online.svitavskelisty.cz můžete sledovat přímé přenosy z jednání zastupitelstva města Svitavy. Vojtěch Fadrný“. 

Předpokládal jsem, že těchto 120 znaků nebude problém zveřejnit. Ouha, chyba lávky.

Od manažerky komunikace, Zuzany Štěpánkové mi přišlo toto vyrozumění:

„s ohledem na rozhodnutí redakční rady, která se uskutečnila 12. 1., Vám sděluji, že Vámi zaslanou informaci s odkazem na web online.svitavskelisty.cz v současné podobě není možné ve zpravodaji Naše město zveřejnit vzhledem k rozporu s článkem 2 odst. 2. Statutu radničního zpravodaje.“

To se mi moc nezdálo a s ohledem na prostudování onoho statutu jsem věc rozporoval a požádal o vysvětlení. Pro zájemce zde Statut zpravodaje.

Přišla mi velmi zajímavá odpověď:

Dobrý den, 
předem bych chtěla upozornit, že Váš příspěvek, byl stejně jako všechny ostatní příspěvky ke zveřejnění ve Zpravodaji Naše město předložen ke schválení redakční radě, jejíž rozhodnutí Vám bylo sděleno mým prostřednictvím. 

„2. Zpravodaj neslouží k prezentaci politických postojů a názorů žádných politických stran, sdružení a hnutí vyjma:…….“ 

Dle rozhodnutí redakční rady odkaz online.svitavskelisty.cz zobrazuje kromě jiného také stránky, logo politického hnutí, vaši fotografii a jméno – toto je možné chápat jako prezentaci (reklamu) politického sdružení či hnutí. Vzhledem k tomu, že redakční rada je odpovědná za správnost zveřejňovaných informací, přebírá tím i odpovědnost za informace zveřejňované na daném webu, a jak jistě pochopíte –  není v našich silách nést odpovědnost za informace takového rozsahu, který nabízí webové stránky. 

Vaše rozporování rozhodnutí redakční rady předložím redakční radě k projednání. 
Nejbližší termín konání redakční rady je 9. 2. 2018. 

Děkuji za pochopení. 
S pozdravem 

Zuzana Štěpánková 
manažerka komunikace 

Pojďme se na celou věc podívat detailně. Do nové záložky si otevřete onen odkaz online.svitavskelisty.cz a zkusíme si malý kvíz.

Odkaz online.svitavskelisty.cz zobrazuje kromě jiného také stránky. No co taky jiného by měl odkaz zobrazovat?

Vidíte tam někdo logo politického hnutí? Já totiž ne.

Fotografie a jméno – Jo, podepsal jsem se pod to.

Namátkou jsem se tedy podíval na některá předešlá čísla zpravodaje Naše město. No a samozřejmě je tam spousta příspěvků, kde jsou uvedené i odkazy na webové stránky. Tam to ale jaksi nikomu nevadilo.

Redakční rada má toto obsazení: Zuzana Štěpánková, Zuzana Pustinová, Blanka Čuhelová, Petr Mohr, Jiří Petr, Lenka Suchánková.
Nevím kdo z nich ten text psal, ale takovou kravinu nemohl napsat nikdo normální.

Informace o tom, že rozhodování zastupitelstva lze sledovat online, se v radničním zpravodaji nesmí zveřejnit.

Prožijte Svitavy… :-)