Měsíčník Naše město není pro každého…pokračování

Související příspěvky

Minulý týden jsem zde psal o tom, jak jsem zkoušel dát do měsíčníku Naše město, informaci o možnosti sledovat přímé přenosy ze zastupitelstva. Rozjela se ohledně toho docela živá diskuze. Jeden ze čtenářů mi doporučil, abych si vyžádal zápis z jednání redakční rady. To mě přišlo jako moc dobrý nápad. Byla by to jistá kontrola činnosti redakční rady. Učinil jsem tak již minulý týden, ale odpověď stále nepřicházela.

Dnes jsem svůj požadavek zopakoval. Přišla odpověď, o kterou bych se s Vámi chtěl podělit.

Pro lepší orientaci, bude text mého emailu uveden zelenou barvou. Odpověď od manažerky komunikace – paní Štěpánkové, červenou barvou. Pro fajnšmekry celá emailová  komunikace zde.

Dobrý den, připomínám se s prosbou o zaslání zápisu z jednání redakční rady NM. 
Děkuji. 
Fadrný 

Odpověď:

Dobrý den pane Fadrný, 

výstupem z jednání redakční rady je fakticky zpravodaj Naše město, v podobě v jaké je doručen do  schránek. 
Oficiálním výstupem ze zasedání Zastupitelstva je v současné době audiozáznam a zápis. Ty jsou veřejně dostupné. V blízké době se chystá město zajišťovat také oficiální videopřenos. Vzhledem k tomu, že nemůžeme ručit za obsah videozáznamu jiných subjektů, není zveřejnění odkazů na ně možné. 

S přáním příjemného dne
Zuzana Štěpánková
manažerka komunikace

Pojďme se na to podívat.

Redakční rada Našeho města, dle výše uvedeného nepořizuje zápisy ze svého jednání. Tady vidím dost závažné pochybení, protože není možná jakákoliv kontrola jejich činnosti.
Zvláštní ovšem je, že mi v jedné z odpovědi přišlo i písemné vyjádření rozhodnutí redakční rady.
Zveřejnění odkazů na videozáznamy ze zastupitelstva není možné. Co na tom, že jsem chtěl zveřejnit informaci o přenosech, což je něco zcela jiného.

Paradoxní na celé záležitosti je fakt, že v měsíčníku Naše město se běžně objevují desítky odkazů na různé weby. Tam to nikomu nevadí.
Co by se asi stalo, kdyby se na některém webu objevil videozáznam ze zastupitelstva? Jak je vůbec možné takto argumentovat?

Informaci o možnosti sledovat jednání nejvyššího orgánu města, tedy dívat se jak zastupitelé rozhodují o milionech, však zveřejnit v radničním periodiku Naše město, nelze.

Pozitivní je ale to, že město konečně začne pořizovat videopřenosy vlastními silami.