Divadlo okolo pořizování videozáznamů ze zastupitelstva. Online přenos mobilem

Související příspěvky

Včera jsem nahrával na Youtube kanál videozáznam z mimořádného zasedání zastupitelstva města Svitavy. Když jsem procházel videa na Youtube, tak na mě vyskočila i reportáž místní CMS TV z května 2011, na jejím konci říká pan Horák, že je možné sledovat záznam ze zasedání, čas 3:30.

Napsal jsem panu Horákovi dotaz, jak to bylo v minulosti s pořizováním záznamů ze zasedání. Zde je jeho odpověď: „Tehdy jsme opravdu záznamy dělali jako nadstandard, ale nové zastupitelstvo požadovalo úspory a snížené plnění ze smlouvy už takovou službu neumožňuje.

Požádal jsem pana starostu Šimka o vyjádření v této věci. Jeho odpověď: „V minulosti dávalo město větší dotaci CMS TV a jednání zastupitelstva trvala okolo jedné hodiny. Snížením dotací v roce 2009 a prodloužením jednání zastupitelstva bylo dohodnuto, že se záznamy v plné výši realizovat nebudou.

Mě by zajímalo, proč se dělá divadlo okolo pořizování záznamů ze zasedání ve smyslu „v současné době neexistují technické a technologické možnosti proveditelnosti„. To je citace z důvodové zprávy mediální skupiny, která byla předložena zastupitelstvu města v červnu 2015.

Ale skvělá zpráva je, že už příště bude město dělat audio záznam! Jupííííííí.

Online přenos mobilním telefonem

Když už to tedy dle některých není technicky a technologicky možné, zkusili jsme s panem Pavelkou udělat online přenos jeho mobilním telefonem. Je to vcelku jednoduché, stačí si zřídit na některé streamovací službě účet. V našem případě jsme vyzkoušeli Ustream. Do mobilu si stáhnete aplikaci a začnete streamovat. Do stránek si poté vložíte video kde běží přenos. Aby to celé fungovalo, potřebujete internet s lepším uploadem. Mobilní připojení jsme měli od T-Mobile, město panu Pavelkovi bohužel konektivitu neposkytlo.