Chodník v Lačnově: Jazykový výklad usnesení

Související příspěvky

Na jednání zastupitelstva města Svitavy(23.3.2016) se diskutovalo o výkladu usnesení z loňského března, ve věci chodníku v Lačnově. Starosta David Šimek prezentoval výklad tohoto usnesení z pohledu Ústavu pro jazyk český Akademie věd České Republiky. Zde je:

jaz-vyklad-1

jaz-vyklad-2

 

Pojďme se nyní zamyslet nad tím, kam se posouvá politická kultura komunální politiky ve Svitavách. Občany Lačnova trápí spousty let chybějící chodník podél frekventované ulice Hlavní. Kdo tu situaci zažil, tak mi jistě dá za pravdu, že někdy jde o život. Starosta města se v zásadní otázce ohledně bezpečnosti části obyvatel města obrátí na Ústav pro jazyk český, aby mohl veřejnosti obhájit, že se chodník letošní rok stavět nemusí. To je prostě hnus!

Kdyby byl chodník v Lačnově pro vedení města prioritou, tak se vůbec nehledají důvody proč letos nestavět. Samozřejmě pokud dopadnou dotace, tak co myslíte že uslyšíme? Chodník přece vždy chtěli :-) No a když dotace nedopadne tak čekám výmluvy typu „Ty sliby nebyly zasazeny do reálného ekonomického rámce a dnes v konfrontaci s realitou neobstojí„.

Vložit komentář

2 Komentáře na "Chodník v Lačnově: Jazykový výklad usnesení"


Seřadit:   nejnovější | nejstarší | nejlepší
Luboš Branda
11.4.2016 12:40
Citovaná část usnesení podle mě skutečně hovoří o vytvoření rezervy pro zpracování projektové dokumentace a o zvolení termínu zadání a zpracování tak, aby bylo možno v roce 2016 požádat o dotaci, aby bylo možno výstavbu provést v roce 2016. Nestanoví ale závazek chodník v tomto roce i dokončit. Chápu některé zastupitele, zřejmě si neuvědomili, že v usnesení bohužel záleží na každém slově a pokud chtěli výstavbu chodníku dokončit v roce 2016, měli navrhnout jiné znění – např. „Rezervu použít na zpracování projektové dokumentace na chodník v Lačnově. Termín zadání a zpracování volit tak, aby bylo v roce 2016 možno požádat… Číst více
wpDiscuz