Bezva finta

Související příspěvky

Na prosincovém jednání zastupitelstva, došlo od vedení města k zajímavému kroku. Na programu jednání nebyl obvyklý bod „Různé“. To je totiž jeden z mála bodů, kdy zastupitelé a občané mohou sdělit nějakou připomínku mimo pevné body jednání. Při schvalování programu jednání, si ale nikdo nevšiml, že tento bod na programu není. Zasedání probíhalo bez přestávky(téměř 3 hodiny) a úplně na konci došlo k překvapení, že „Různé“ není v programu.

Mimochodem bod „Různé“ byl zatím na všech řádných jednání, kterých jsem se zúčastnil.

Proč k této situaci došlo? Z taktického hlediska se jednalo o skvělý manévr, jak nedat názorovým oponentům příležitost diskutovat.

Podíváme-li se na to ale z druhé strany, tak zjistíme smutnou skutečnost. Všimli jste si, že když pan starosta Šimek dostane nějakou konkrétní otázku, kde lze očekávat jasnou odpověď ANO/NE či jasné stanovisko, tak to začne okecávat a neodpoví Vám na ten dotaz? On se snaží vytvářet dojem, že město Svitavy pod jeho vedením nechybuje, natož pak on sám. Všichni vědí, že to je blbost a je jen otázka času, kdy si to uvědomí víc lidí.

Mrkněte třeba na Facebook vládnoucí SPMS a položte tam dotaz na tělo, neodpoví Vám.

Dalo se předpokládat, že v části „Různé“ bude muset pan starosta Šimek opět leccos vysvětlovat. Jenže on nechce(nebo to neumí). Je smutné, že máme tak slabého starostu.

Snad to vyjde příště.