Audio ze zasedání nikdo neposlouchá. Zájem je o video.

Související příspěvky

Audio-and-videoNa včerejším jednání zastupitelstva zazněla informace kolik lidí poslouchá audio záznam. Ústy pana Mgr. Radoslava Fikejze(SPMS) bylo řečeno, že se jedná o 4 lidi. Nebylo specifikováno zda se jedná o souhrn všech přehrání, či jde o průměr na jedno zastupitelstvo. Je s podivem, že město Svitavy stále dělá audio záznamy, když o ně není žádný zájem.

Jiná je však situace u videozáznamů. Přímý přenos ze zastupitelstva v březnu sledovalo 282 diváků. A záznam si poté dle statistik na Youtube pustilo přes 400 lidí. To už jsou zajímavější čísla.

Zamysleme se nyní nad tím proč tomu tak je. Každého jistě napadne myšlenka, že v roce 2016 je video standard a zvukový záznam již neobstojí. Dalším důležitým faktorem je však i to, jak je audio či video nabídnuto uživateli. Na stránkách města si můžete přehrát celé audio v kuse. Oproti tomu videozáznamy, které jsou k dispozici na našem webu, dávají divákovi možnost posouvat se na konkrétní bod jednání a k dispozici jsou také důvodové zprávy(zajišťují Naše Svitavy) a přehled hlasování. Toto dělá ve výsledku video mnohem atraktivnější.

Včerejší jednání zastupitelstva jsme již nevysílali prostřednictvím služby Ustream, ale přešli jsme na YouTube. Dle prvních ohlasů diváků se jedná o krok správným směrem. Přímý přenos na YouTube je totiž bez otravných reklam. Online přenos realizujeme mobilním telefonem. Konektivitu zajišťuje pan Antonín Pavelka(Naše Svitavy).

Velice si vážíme narůstajícího počtu diváků i čtenářů. Děkujeme za přízeň.