A po noci přijde ráno… online přenos bude!

Související příspěvky

To po čem řada opozičních zastupitelů volá mnoho let, je konečně tady. Osvícenému vedení radnice se povedlo zajistit přímé přenosy ze zastupitelstva. Pojďme se podívat pár let zpátky, kdy tohle všechno nešlo.

Březen 2015

V mediální skupině se na požadavek zastupitelů Sedláka, Pavelky a občana Fadrného začalo probírat téma videopřenosů ze zastupitelstva. Zdroj: https://www.svitavy.cz/script/_uredni_deska/zastupitelstvo/2015/20150318_04.doc

Diskuze v pracovní skupině byla vážně lahůdka. Nejde, nemůžeme, neumíme a tak uděláme alespoň audio. Vlk se nažere a koza zůstane celá.
Výsledkem je tento dokument, kde se říká že to není technicky a technologicky možné – http://www.svitavskelisty.cz/wp-content/uploads/2015/12/4.13.DZ_zaznam_z_jednani_zastupitelstva.pdf

Tesat do kamene, není to technicky a technologicky možné, zde video z onoho bodu jednání:

Červenec 2015

Zastupitel Pavelka požádal o konektivitu v zasedací místnosti na přímé přenosy – Rada města jednohlasně neschválila jeho žádost.
Zdroj: https://www.svitavy.cz/script/_uredni_deska/rada/2015/20150722_19.doc

Červen 2016

Rada města pro jistotu ruší mediální pracovní skupinu.

Červen 2018

Nakupují se kamery a licence za 160 tisíc Kč a bude se dělat online přenos.

Celou dobu to nešlo a klacky pod nohy. Teď se blíží volby a najednou to jde. Situace byla dlouhodobě neudržitelná. Jenže celá věc má zásadní nedostatek. Bude se dělat pouze online přenos, žádný video záznam pro zpětnou kontrolu. Neříkejte mi, že za 160 tisíc nešlo udělat víc…. Něco podobného nastalo s rozklikávacím rozpočtem za 100 tisíc Kč, kde nejdou nalézt milionové sumy basketu apod… Tady alespoň vidíte jak nahouby jsou některé dotační projekty.

Pro porovnání náklady na moje vysílání: webkamera za 1200Kč. Úložiště YouTube zdarma. Internet mi poskytuje pan Pavelka za svoje.